Strona główna Forum kulinarne - GdzieZjesc.info
Forum Ogólnopolskiego Serwisu Informacyjno - Kulinarnego

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Convivio Wrocław. warto !

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Recenzje lokali
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ex baffone
Gość

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 7:22 am    Temat postu: Convivio Wrocław. warto ! Odpowiedz z cytatem

Convivio to wyjatakowy lokal, tak naprawde jedyny włoski we Wrocławiu. Cheff, Paolo,serwuje dania z tzw "alta cucina" tzn wysokiej jakości z dbałoscia o każdy szczegół. Polacy sa przyzwyczajeni do włoskiej kuchni domowej tzw. casareccia , a tutaj strzał w górną półkę ....najwyższą ! ( za tego rodzaju posiłki , w takiej atmosferze , we Włoszech musimy zapłacić 100 euro na osobę, w Convivio mamy za 20). Polecam ,pozdrawiam i życzę sukcesów.
Powrót do góry
Google
Sponsor

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 7:22 am    Temat postu: Przerwa na reklamę

Powrót do góry
yhyhy
Nowy
Nowy

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba zaszlo jakies nieporozumienie.
jesli chodzi o dania i ta pseudowloska kuchnie jaka przedstawia paolo to jedno wielkie nieporozumienie.
porcje jak dla konia, sposob podania jak dla swini, w dodatku zero smaku, poza czosnkiem i cebula.na 100% jestem przekonany ze kucharze nie pracuja na swiezych produktach tylko samych mrozonkach kilkakrotnie pewnie rozmrazanych i zamrazanych.wiqadomo oszczednosci ponad wszystko.w dodatku secondo paradiso prowadzone przez szefa kuchni z wloch nie istnialo dlugo, bo co to za restauracja gdzie sie pomidora do salatki nie obiera ze skóry.ale jak na jadłodalnie to całkiem srednie.a o la cuisine to moga pomarzyc i poogląda sobie prospekty, bo cieżko byc ą ę nie więdząc jak smażyc steka.
Powrót do góry
Paolo Murgia
Gość

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 9:18 am    Temat postu: Restauracja Odpowiedz z cytatem

Dzien dobry,
Very Happy
szkoda, że pracownicy zwolnieni z powodu niskich umiejętności i wiadomości muszą się posuwać do tak niedorzecznych, obraźliwych komentarzy. Może warto byłoby się dokształcić i mieć odwagę się podpisać, aby komentarz był wiarygodny. W ten sposób jest tylko bzdurą wyssaną z palca pełną wściekłości.

pozdrawiam wszystkich miłośników mojej kuchni,

Paolo
Powrót do góry
Magda
Gość

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 12:38 pm    Temat postu: Restauracja Convivio przy ul. Purkyniego 1 we Wrocławiu Odpowiedz z cytatem

A ja, jako stały bywalec i konsument jestem zadowolona z tego, co oferuje Restauracja. Obsługa miła, miejsce przyjemne, posiłki smaczne. Po kuchni nie biegam, by się dowiedzieć jak została przyrządzona zamówiona przeze mnie potrawa. Paulo, jako szef sam jest zainteresowany, czy gościom smakuje, chętnie udziela odpowiedzi, sugeruje, co można jeszcze spróbować.
Ja jestem zadowolona, moi znajomi też.
Sądząc po pisowni gościa "yhyhy", myślę, że powinien zacząć się stołować w jakimś Barze Mlecznym (jak w filmie Barei "Miś) - wtedy byłby zadowolony.
Powrót do góry
mysha
Gość

PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plus za surowe, ale przytulne wnętrze.
Drugi za obsługę.
Trzeci za Margaritę truskawkową, smaczna, choć tak naprawdę Margarita powinna być robiona na bazie tequili nie martini.
Malutki plusik za przystawkę z pieczywka i oliwy.

Minusy za:
- latte - za dużo mleka, mało estetyczne kuflo-szklanki
- rissoto z grzybami - w smaku dobre, ale czuć było piasek (choć to może plus, bo było robione z prawdziwych grzybów, tylko słabo wypłukanych)
- makaron z truflami i sosem parmezanowym - dobre danie, ale po kilku łyżkach mdlące i zbyt płaskie, bez polotu w smaku
- tiramisu - zbyt dużo biszkoptów, za mało nasączonych, zbyt mało serka... obecności kawy nie odnotowałam wcale...

Reasumując:
fajne miejsce, przyjemna obsługa, ale nad kartą dań i smakiem potraw można jeszcze popracować. Życzę powodzenia, bo jest potencjałn
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie się tam akurat nie podobało
klimat dość sztywny, jedzenie przeciętne n
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Recenzje lokali Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach