Strona główna Forum kulinarne - GdzieZjesc.info
Forum Ogólnopolskiego Serwisu Informacyjno - Kulinarnego

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gdzie dobrze zjeść w Toruniu?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Szukam lokalu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
antoni
Gość

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2011 7:44 pm    Temat postu: Gdzie dobrze zjeść w Toruniu? Odpowiedz z cytatem

Hej. Szukam jakiejś fajnej restauracji w Toruniu. Wybieram się tam z rodzinką na wycieczkę. Najlepiej gdyby była w centrum. Polecacie coś?
Powrót do góry
Google
Sponsor

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2011 7:44 pm    Temat postu: Przerwa na reklamę

Powrót do góry
judytta
Gość

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2011 9:02 pm    Temat postu: moje ulubione Odpowiedz z cytatem

Co prawda nie jestem z Torunia (bo z Mazur), ale często bywa w tym pięknym mieście.
Co mogę Ci polecić?
- Jeśli lubisz naleśniki: naleśnikarnię Manekin (jest na Rynku Staromiejskim lub w jednej z bocznych uliczek starówki) niezłe ceny, pyszne naleśniki (bardzo, bardzo szeroki wybór!), no i mają też fajną zupę... i można do słodkiego naleśnika wypić mleko.
- jeśli lubisz bardziej kuchnię śródziemnomorską, to polecam Restaurację Fiesta (też na Rynku Staromiejskim mają logo ze słoneczkiem, wchodzi się w taką bramę), są tam rozmaite makarony, pizze i sałatki, co mi się podoba to otwarta kuchnia i to że możesz sam skomponować danie (więc w sumie jest nieograniczona ilość rodzajów pizzy, makaronów i sałatek) no i rozmawiasz sobie z kucharzem n
[ja się nie odchudzam, ale jeśli ty tak - mają tam też dietę dukana)

to tyle- moje dwie ulubione restauracje, oczywiście polecam też gastronomiczny maraton po całym Toruniu (ja tak robiłam i końcu zostałam przy tych dwóch)

A co inni na to?
Powrót do góry
el
Gość

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2011 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to samo pytanie!
co myślicie o tych restauracjach które podała judytta (Fiesta i Manekin?)
???
Powrót do góry
zombi
Gość

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2011 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, dużo w Toruniu fajnych restauracji z naleśnikami, makaronami, pierogami etc...

podana przez Judytte Fiesta jest miejscem dość wyjątkowym, jest tam otwarta kuchnia, a zamówienia robi się samodzielnie za pomocą specjalnej kary magnetycznej, którą dostaje się wraz z menu.

Na początku to mi się nie podobało (łażenie z kartą od kuchni do baru i potem do kasy), ale się przyzwyczaiłem i teraz widzę plusy. Jak nie lubię jakiegoś składnika w potrawie, to mówię kucharzowi że ma go nie dodawać, albo wymienić na inny, albo cały sos do makaronu / czy składniki do pizzy samem skomponować- fajne i kucharze do pogadania.

Ale nie polecam nieśmiałym.
Powrót do góry
antoni
Gość

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2011 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Rozumiem, że być może warto iść do Fiesty. W manekinie już byliśmy w Gdańsku - spoko i smacznie

Ale dlaczego zombi nie polecasz Fiesty nieśmiałym??
Powrót do góry
zombi
Gość

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to, że tam musisz się przełamać, bo w restauracji zamówienie składa się za pomocą karty magnetycznej, więc po pierwsze najpierw jest ci głupio, że nie kumasz nowoczesnej techniki (no chyba że kumasz, ja na początku niebardzo)... potem w dodatku sam rozmawiasz z kucharzem, a oni dopytują o różne dodatki i smaki (to akurat dla twojego dobra, bo dostaniesz wszystko tak przyprawione i przypieczone jak chcesz... ale nie wszyscy mają nawyk żeby się przed kucharzem otworzyć)
Jak już raz przyjdziesz i przeżyjesz to jest fajnie, drugi raz nie ma już stresu... więc jeśli tam się wybierzesz, to będziesz musiał wrócić do Torunia
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odradzam tylko Kuranty na Rynku Staromiejskim. Jedzenie w miarę dobre, ale obsługa i menedżerowie pozostawiają wiele do życzenia. Nieuprzejmi i nieprzejmujący się zbytnio klientem. Popsuli mi ważną rodzinną uroczystość. Dostałam stolik w innej sali niż zamawiałam, przy toalecie, a na uwagi nie reagowali. Nie przejęli się nawet tym, że tracą 10 klientów, bo zdecydowaliśmy się wyjść. Całym sercem polecam za to Gęsią Szyję przy ul. Podmurnej.
Powrót do góry
Dorota211
Gość

PostWysłany: Nie Maj 27, 2012 9:49 pm    Temat postu: Genialnie, smacznie, tanio i z klasą, PEŁNE ZASKOCZENIE Odpowiedz z cytatem

Nie potrafię opisać zaskoczenia jakie zrobiła na mnie restauracja "NOWY ARSENAŁ" .Nie znam słów by opisać pyszność dań, zamówiliśmy rosół ,żurek, devolay i wątróbkę.... smaki po prostu GENIALNE, choc to mało powiedziane. Byłam z rodzinką z dziećmi, wiecie co pierwszy raz nie obawiałam się,że dziecku coś się stanie po jedzeniu w restauracji. Rosołek pyszny, delikatny smak, kluseczki robione a nie kupne!!! Pełne zaskoczenie.Cena przystępna dla wszystkich.Drugie danie devolay z zasmażanymi ziemniaczkami i gotowaną marchewką, CUDO!!! Nigdy nie jadłam nic lepszego , a hitem była wątróbka.Danie dla dużego mężczyzny w cenie dania dla dziecka.A smak po prostu nie do opisania.POLECAM, jeśli jedziecie do Torunia nie bójcie się tam wejść. Całość jedzenia umila muzyczka, grna na żywo na pianinie, jest kącik dla maluszków, dzięki czemu się nie nudzą. Dania podawane szybko, kelnerzy bardzo myli...pierwszy raz byłam w tak cudownie ciepłym, przepełnionym delikatnością i subtelnością zapachów miejscu. NIE MAM SŁÓW, by to opisać, tam trzeba wejść,żeby zrozumieć co mam na myśli.

Mama szalonej dwójeczki n Dziękuję wszystkim za ten czas.
Powrót do góry
Tato Podróżnik
Gość

PostWysłany: Pon Lis 26, 2012 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też niedawno miałem podobny "problem". Wycieczka do Torunia, Rodzinka (żona i dwójka kochanych Urwisów) i niezbyt wiele w portfelu. Chodząc po mieście trafiliśmy do pizzerii Dominium. I muszę przyznać, że to był strzał w dziesiątkę. Ja pojadłem sobie pizzą, dzieciaki zadowolone, a żona wzięła sałatkę, bo nie przepada za pizzą (no chyba, że sama zrobi Laughing ). Nie wyszło też zbyt drogo, bo trafiliśmy na jakieś promocje. Nikt też na nas nie patrzył krzywo, jak dzieci nieco rozrabiały, ale tak już mają te diabelskie duszyczki n
Powrót do góry
Arfi
Gość

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja polecam Chińczyka w Plazie, przy ul. Broniewskiego 90.
Smaki Azji - bardzo smacznie i jak to u Chińczyka, dużo.
Naprawdę warto spróbować, nawet jak ktoś jeszcze nie jadł takich dań. Sajgonki niedrogie i rewelacyjne. No i ta surówka, której nie potrafię podrobić n.
Powrót do góry
Onedrzej
Gość

PostWysłany: Pią Sty 23, 2015 12:30 pm    Temat postu: restauracja Odpowiedz z cytatem

Taki pełnowartościowy, smaczny obiad z dwóch dań można na pewno zjeść w Starej Metropolis. Schabowy, rosołek, jakiś deser wszystko mają tu świeże i ładnie podane. Ostatnio tam rodzinkę zabieram w weekendy na jedzonko. Sympatyczny klimat, przyjemny wystrój ; na pewno też na duży plus.
Powrót do góry
jesuismoi
Nowy
Nowy

PostWysłany: Pią Lut 13, 2015 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manekin - super naleśniczki, w miłej atmosferze i doskonałej cenie.
Powrót do góry
Smakosz20
Gość

PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam wszystkim Caffe Bistro to taka nie duże kawiarnio restauracja niedaleko centrum. Mają bardzo dobre jedzenie i zróżnicowane menu w dobrej canie a nie sa wcale tak daleko od centrum, byłem tam juz nie raz i wszytkim goraco polecam.

Dokładny adres to Torun, ul. legionow 28
Caffe Bistro
Powrót do góry
Ewelinab
Nowy
Nowy

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2015 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny klimat ma Pierogarnia Stary Młyn na Łaziennej n piecuchy mmm niebo w gębie. Ja uwielbiam Diabelskie z sosem czosnkowym i pomidorowym n fajne miejsce na wypad z rodzinką n
Powrót do góry
PizzeriaZuzola.pl
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mogę zaprosić także na PizzeriaZuzola,gdzie znajdziecie kilka niepowtarzalnych i oryginalnych smaków pizzy w atrakcyjnej cenie. Sam lokal bardzo klimatyczny z miłą obsługą.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Szukam lokalu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach