Strona główna Forum kulinarne - GdzieZjesc.info
Forum Ogólnopolskiego Serwisu Informacyjno - Kulinarnego
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kampania Lokal bez Papierosa
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Ogólne dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania
Administrator
Administrator


Dołączył: 03 Sie 2006
Posty: 149

PostWysłany: Sro Lis 14, 2007 8:14 pm    Temat postu: Kampania Lokal bez Papierosa Odpowiedz z cytatem

Dotleniamy informacją…
czyli z życia kampanii Lokal bez Papierosa.pl

Happening Bez Papierosa w Warszawie
Stowarzyszenie Manko, organizator ogólnopolskiej kampanii Lokal bez Papierosa.pl zaprasza Warszawiaków, turystów oraz wszystkie osoby lubiące zdrowo spędzać czas na obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia. Już 15 listopada (czwartek) na Placu Konstytucji w Warszawie, w ramach akcji „Rzuć Palenie Razem z Nami”, organizowanej przez Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie oraz Fundację Promocji Zdrowia, Stowarzyszenie MANKO będzie promować kampanię Lokal bez Papierosa.pl, edukować o biernym paleniu oraz prezentować mapę lokali bez papierosa w Warszawie.
Podczas happeningu, na stoisku kampanii (w godzinach 13.00-18.00) można będzie podjąć wyzwanie biorąc udział w konkursach, quizach, kalamburach zdrowotnych,
a także wspólnym odkrywaniu mapy Warszawy. Warto przyjść, wziąć udział i wygrać - liczne nagrody i upominki zostały ufundowane przez restauratorów z sieci LBP
w Warszawie. Główna nagroda o wartości 200 zł została ufundowana przez lokal Pola Ryżowe. Pozostali uczestnicy będą mieli niepowtarzalną zdobyć jedną z pozostałych 35 nagród.

Podczas happeningu wszyscy będą również mogli zgłosić swoje ulubione Lokale bez Papierosa! Znasz lokal, który szanuje prawa osób niepalących? Przyjdź i zaznacz go na mapie!

Nagroda Białego Kruka dla Lokalu bez Papierosa.pl

6 listopada 2007, Stowarzyszenie MANKO, organizator Ogólnopolskiej Kampanii Lokal bez Papierosa.pl, zostało uhonorowane nagrodą Białego Kruka przyznawaną co roku przez Fundację "Promocja Zdrowia". Nagroda jest wręczana osobom indywidualnym i instytucjom szczególnie zaangażowanym w działalność na rzecz upowszechniania zdrowego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego.

Nagrodę w Centrum Jana Pawła II w Warszawie z rąk Prymasa Józefa Glempa oraz profesora Witolda Zatońskiego odebrali: koordynator kampanii - Magdalena Petryniak oraz jej pomysłodawca, Łukasz Salwarowski (prezes Stowarzyszenia MANKO).

Więcej informacji na www.lokalbezpapierosa.pl
Powrót do góry
Google
Sponsor

PostWysłany: Sro Lis 14, 2007 8:14 pm    Temat postu: Przerwa na reklamę

Powrót do góry
Ania
Administrator
Administrator


Dołączył: 03 Sie 2006
Posty: 149

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 10:40 am    Temat postu: Lokal Bez Papierosa.pl - spotkanie Partnerów w Krakowie Odpowiedz z cytatem

Lokal Bez Papierosa.pl - spotkanie Partnerów w Krakowie

25 stycznia w Krakowskiej Szkole Biznesu (na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie), odbędzie się spotkanie Partnerów Lokalnych ogólnopolskiej kampanii społecznej „Lokal Bez Papierosa.pl" w ramach programu edukacyjnego "Nie bądź biernym". Partnerzy z całej Polski przyjadą do Krakowa, gdyż tu znajduje się główna siedziba organizatora - Stowarzyszenia Manko, a zarazem sztab główny kampanii. Przybędą m.in. partnerzy prowadzący działania w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. Będziemy również gościć Dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia Głównego Inspektoratu Sanitarnego - Panią Elżbietę Łata, która przedstawi działania antynikotynowe realizowane przez Inspekcję Sanitarną Polsce.

Głównym celem spotkania jest przedstawienie idei kampanii i przekazanie doświadczeń Stowarzyszenia MANKO w realizacji kampanii Lokal Bez Papierosa.pl – Nie bądź biernym. Zgromadzeni partnerzy, w tym między innymi przedstawiciele Urzędu Miasta we Wrocławiu i Wrocławskiego Instytutu Zdrowia Publicznego otrzymają od MANKO „pakiet startowy" kampanii i wskazówki, jak przekonywać właścicieli lokali gastronomicznych do wprowadzania / rozszerzania stref wolnych od dymu. Dzięki sieci partnerów lokalnych kampania wzmacnia działania w poszczególnych miastach Polski.

Spotkanie będzie trwać w godzinach 10.00 – 16.00, w pawilonie D, sala 053 w Krakowskiej Szkole Biznesu (na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie).
Powrót do góry
Ania
Administrator
Administrator


Dołączył: 03 Sie 2006
Posty: 149

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 7:01 am    Temat postu: ODDYMIAMY POMORZE Odpowiedz z cytatem

ODDYMIAMY POMORZE
Lokal Bez Papierosa.pl – kampania ogólnopolska

36 potencjalnych lokali wolnych od dymu tytoniowego w Trójmieście – to efekt pomorskiego etapu kampanii społecznej Lokal Bez Papierosa.pl, organizowanej przez Stowarzyszenie MANKO. Kampania zainicjowana rok temu w Krakowie, po etapie warszawskim, doczekała się swojej inauguracji na Pomorzu. Stało się to 21 lutego w Domu Sushi w Sopocie.
„Pomorze nie zostaje w tyle, co dzień otrzymujemy kilkanaście zgłoszeń od restauratorów, którzy posiadają lokale wolne od dymu. Swoje rekomendacje przesyłają również zadowoleni klienci” – mówi Gabriela Chrzęściewska Ryka – koordynator ds. współpracy z lokalami Stowarzyszenia MANKO. - Dzięki włączeniu się Trójmiasta, w całej Polsce w naszej sieci lokali bez papierosa, jest już ponad 160 lokali, ale to dopiero początek – mówi Magdalena Petryniak – koordynator kampanii.

Otwierając etap pomorski kampanii Stowarzyszenie Manko przyznało 19 certyfikatów lokalom spełniającym standardy sieci Lokal Bez Papierosa.pl. Były wśród nich zarówno lokale z całkowitym zakazem palenia, jak i z wydzielonymi salami wolnymi od tytoniu. W rankingu przoduje Gdańsk, w którym akces do sieci Lokal Bez Papierosa.pl zgłosili właściciele restauracji, smażalni ryb, hoteli. Inna miasta nie zostają w tyle.

Konkurs edukacyjny
Organizatorzy kampanii, z poparciem licznych lokalnych organizacji społecznych (jak Centrum Wolontariatu, IFMSA Gdańsk) i samorządu prowadzą również działania edukacyjne i promocyjne. W ciągu tygodnia zostało rozdysponowane 1000 plakatów, które zawisły m.in. na terenie Urzędów Miasta Gdyni, Gdańska i Sopotu, w Kuratorium Pomorskim, Centrach Wolontariatu, IFMSA przy AM. Będą one rozwieszane również w gimnazjach i liceach Województwa Pomorskiego. Dodatkowo na Konferencji został ogłoszony konkurs na plakat i komiks dotyczący problematyki biernego palenia skierowany do uczniów i studentów pomorskich szkół i uczelni wyższych.

Akcja trwa równolegle w 6 miastach Polski (Kraków, Warszawa, Trójmiasto, Wrocław, Łódź, Katowice). Już niebawem (11 marca 2008 r.) konferencją prasową odsłonimy pierwszą wersję mapy Wrocławia. Następnie to samo stanie się w Łodzi i Katowicach. W maju w we wszystkich miastach kampanii planujemy majówkę bez papierosa.

Geneza kampanii
W Polsce zaledwie 30 % osób deklaruje bycie palaczem. Spory odsetek niepalących obywateli jest zatem skazanych na wdychanie niebezpiecznych substancji, szczególnie w lokalach zamkniętych: kawiarniach, restauracjach czy pubach. Kampania społeczna Lokal Bez Papierosa.pl jest pierwszą w Polsce inicjatywą zwracającą uwagę na problem biernego palenia i promującą asertywność oraz szacunek do własnego zdrowia.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Manko – wydawca Miesięcznika Studenckiego w Krakowie MANKO, Międzynarodowego Magazynu Templar Network Magazine oraz organizator projektów i kampanii społecznych skierowanych głównie do młodych ludzi. Są to kampanie z zakresu ekologii, zdrowia, kultury, przedsiębiorczości, m.in.: Ekosegregacja, Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich. Stowarzyszenie jest niezależną organizacją pozarządową.

"Nie bądź biernym, wybierz lokal bez papierosa". Zapraszamy na stronę kampanii www.lokalbezpapierosa.pl.
Powrót do góry
Ania
Administrator
Administrator


Dołączył: 03 Sie 2006
Posty: 149

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 2:21 pm    Temat postu: 100 LOKALI BEZ PAPIEROSA W KRAKOWIE Odpowiedz z cytatem

100 LOKALI BEZ PAPIEROSA W KRAKOWIE

375 LOKALI W CAŁEJ POLSCE
Lokal Bez Papierosa.pl – kampania ogólnopolska

Kraków, miejsce, w którym narodziła się Kampania Lokal Bez Papierosa.pl przekroczył właśnie liczbę 100 lokali wolnych od dymu tytoniowego. To efekt intensywnych działań Stowarzyszenia MANKO, pomysłodawcy i głównego organizatora akcji społecznej. Mimo tak znacznego przyrostu kampania nie zwalnia tempa przeobrażając się w swoiste perpetuum mobile. Codziennie przybywają nowe lokale na mapie i to nie tylko z Krakowa, bowiem Kampania swoim zasięgiem objęła już znaczną część Polski. Zgłoszenia napływają nieprzerwanie zarówno z metropolii, jak i małych miasteczek. Dzięki wsparciu samorządów lokalnych nasze działania prowadzimy już w 12 miastach Polski i zamierzamy objąć nimi cały kraj – mówi Łukasz Salwarowski – koordynator kampanii i prezes Stowarzyszenia MANKO

Kampania „Lokal Bez Papierosa, która oficjalnie ruszyła w marcu 2007 roku z 20 zaledwie krakowskimi lokalami w niecałe półtora roku później może pochwalić się znacznymi sukcesami. 100 lokali „bez dymka" w samym tylko Krakowie, to nie jedyne osiągnięcie, bowiem z lokalnego studenckiego projektu przekształciła się w profesjonalną kampanię ogólnopolską. W całym kraju do akcji włączyło się na dzień dzisiejszy 375 lokali gastronomicznych i liczba ta rośnie z dnia na dzień. Krakowowi pozazdrościły też inne regiony Polski i obecnie kampania prowadzona jest równolegle w 10 największych miastach Polski: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Toruniu, Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Rzeszowie.

Prym pod względem ilości lokali bez papierosa wiedzie oczywiście Kraków ze swoją liczbą 100 miejsc wolnych od dymu, natomiast pozostałe miejsca zajmują:
Warszawa – 60 lokali
Katowice – 33 lokale
Trójmiasto – 31 lokali
Wrocław – 29 lokali
Łódź – 28 lokali
Rzeszów - 20 lokali
Toruń – 18 lokali
Powrót do góry
Ania
Administrator
Administrator


Dołączył: 03 Sie 2006
Posty: 149

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 2:39 pm    Temat postu: Chrońmy dzieci przed biernym paleniem! Odpowiedz z cytatem

„NIE TRUJ MNIE MAMO!"
Chrońmy dzieci przed biernym paleniem!


Kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii społecznej
Lokal Bez Papierosa.pl

6 września bieżącego roku, na Rynku Głównym w Krakowie, w ramach rodzinnego Pikniku „Ciąża bez alkoholu" organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa, Stowarzyszenie MANKO zainauguruje kolejną odsłonę ogólnopolskiej kampanii społecznej Lokal bez Papierosa.pl pt. „Nie truj mnie mamo!". Będzie ona dotyczyć problemu biernego palenia dzieci, poruszając dwa obszary zagrożenia: palenie przez kobiety w ciąży oraz palenie rodziców w obecności dzieci.

Jest problem!
Widok ciężarnej kobiety z papierosem zawsze budzi odruch zdziwienia i dezaprobaty – a mimo to, aż 30% kobiet w czasie ciąży i karmienia pali – dla porównania w Stanach Zjednoczonych ten odsetek wynosi ok. 10%. Matka paląc naraża swoje dziecko na poronienie, śmierć okołoporodową, lub tzw. „nagłą śmierć łóżeczkową". Palenie jest pierwszym, z 43 czynników powodujących znaczną niedowagę noworodka (od 100 nawet do 450 gram). Dzieci często rodzą się wcześnie i wymagają długiego pobytu w inkubatorach. W samych tylko Stanach, rocznie umiera 4 000 noworodków z powodu palenia matki. Nawet, jeśli dziecko urodzi się pozornie zdrowe, należy pamiętać, że będzie uzależnione od nikotyny, co w konsekwencji prowadzi do syndromu głodu nikotynowego – częsty płacz, nadpobudliwość, bolesna kolka jelitowa. Prowadzone są badania nad obniżonym ilorazem inteligencji, występowaniem ADHD, problemami z koncentracją u dzieci palących rodziców. Dzieci z domów, w których się pali, są niższe od rówieśników, mają niższą wagę, wolniej zaczynają chodzić i mówić, mogą mieć problemy z nauką – dzieci niepalących matek wypadają lepiej na testach oceniających poziom liczenia czy czytania. Ostatnio często występujące zaburzenia dysleksji, dysgrafii czy dysortografii to w dużej mierze efekt mikrouszkodzeń mózgu spowodowanych przez toksyny z dymu.

Działania
Władze miasta swoim rodzinnym piknikiem edukacyjnym pod hasłem „Ciąża bez alkoholu" pragną w najbliższa sobotę włączyć się w światowa kampanię, której celem jest uświadomienie przyszłym mamom negatywnego wpływu alkoholu na ich nienarodzone dziecko. Impreza, którą Urząd Miasta Krakowa organizuje na Rynku Głównym jest związana z obchodzonym na całym świecie 9 września Światowym Dniem FAS (Płodowy Zespół Alkoholowy).

Stowarzyszenie MANKO w ramach wydarzenia będzie uświadamiać szkodliwość biernego palenia dzieci. „Nie truj mnie mamo!" to głos zabrany w ich imieniu, sposób walki z ignorancją i nieświadomością dorosłych. W ramach Pikniku Rodzinnego zostaną zorganizowane gry i konkursy przeznaczone dla rodziców z dziećmi. Mają one w formie zabawy uświadomić i uwrażliwić rodziców na to, jak w nieświadomy sposób mogą swojemu dziecku wyrządzić krzywdę. Przewidziano liczne i atrakcyjne nagrody, głównie zaproszenia do kawiarni i restauracji bez papierosa. Fundatorami są m.in. Sushi Sakana Bar, Rossamores, Cafe Rękawka, Cafe Magia, Restauracja Horoscope, Cukiernia Jagiellońska, Green Way, a krakowski producent kosmetyków Farmona ufundował zestawy kosmetyków.

Więcej informacji nt. kampanii na stronie www.lokalbezpapierosa.pl
Powrót do góry
Ania
Administrator
Administrator


Dołączył: 03 Sie 2006
Posty: 149

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 7:49 am    Temat postu: JESIEŃ BEZ PAPIEROSA W TRÓJMIEŚCIE Odpowiedz z cytatem

JESIEŃ BEZ PAPIEROSA W TRÓJMIEŚCIE
Cykl imprez plenerowych ogólnopolskiej kampanii społecznej
Lokal Bez Papierosa.pl


Stowarzyszenie MANKO - pomysłodawca i organizator ogólnopolskiej kampanii społecznej Lokal Bez Papierosa.pl, zaprasza na prozdrowotne imprezy publiczne w Trójmieście.

Jesień Bez Papierosa

Kampania Lokal Bez Papierosa.pl to nie tylko poszukiwanie miejsc przyjaznych dla niepalących; to również publiczne akcje i eventy, organizowane w całej Polsce. Od września Stowarzyszenie MANKO przeprowadza cykl imprez pod hasłem „Jesień Bez Papierosa”, które w formie plenerowych gier miejskich, zabaw i konkursów promują ideę kampanii i zdrowy styl życia.

20 listopada zapraszamy do Gdyni do Galerii Batory w godzinach od 12.00 do 16.00. Współorganizatorami są Urząd Miasta Gdyni oraz Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

21 listopada będziemy w Gdańsku w Galerii Madison w godzinach od 13.00 do 19.00. Współorganizatorami są Urząd Miasta Gdańska oraz Polskie Towarzystwo Kardiologiczne

Partnerami imprez są Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku oraz Gdańskie Centrum Wolontariatu.

Dzień Bez Papierosa w Trójmieście to impreza dla całej rodziny. Zapraszamy na nią wszystkich, nie tylko niepalących. Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na plakat związany z tematyką (biernego) palenia pod hasłem „Mamo, tato nie pal!” Proponujemy również sportowe i zręcznościowe gry i zabawy. Słodkie upominki czekają na wszystkich uczestników konkursu.
Natomiast dla dorosłych przygotowaliśmy edukacyjny quiz dotyczący problematyki czynnego i biernego palenia. Nagrody – atrakcyjne zestawy kosmetyków ufundowała krakowska firma Farmona.

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Gdańsku zaoferuje szereg bezpłatnych badań, dostępnych dla każdego na naszym stoisku. Będzie można sprawdzić poziom ciśnienia tętniczego, poziom cukru we krwi, oraz zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu (badanie smokolizerem).

Kontakt:
Gabriela Chrzęściewska-Ryka
[email protected]
0 604 538 420"Nie bądź biernym, wybierz lokal bez papierosa". Zapraszamy na stronę kampanii www.lokalbezpapierosa.pl.
Powrót do góry
Monika
Gość

PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 10:39 am    Temat postu: FRANIA BEZ PAPIEROSA Odpowiedz z cytatem

Polecam super nowe miejsce w Krakowie, samoobsługowa pralnia i knajpa w której.... codziennie ciekawe wydarzenia, koncerty na żywo ! super muzyka, dj, wystawy zdjęć, wernisaże i wiele więcej... a to wszystko w LOKALU BEZ PAPIEROSA !!!!
tylko u nas, potańczysz, posłuchasz super muzyki, BEZ DYMU PAPIEROSOWEGO,,,
Jesteśmy tolerancyjni i dla palaczy przygotowaliśmy uroczy kącik na zewnątrz lokalu
ZAPRASZAMY, FRANIA CAFE STAROWIŚLNA 26, KRAKÓW
Powrót do góry
Karola23
Gość

PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 2:57 pm    Temat postu: Bez papierosów Odpowiedz z cytatem

Jestem za tworzeniem jak największej ilości miejsc, gdzie obowiązuje zakaz palenia!!
Powrót do góry
saboor
Nowy
Nowy


Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 1

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam dokładnie firm cateringowych z Wrocławia, ale polecam Ci skorzystanie z usług Warszawskiej Fabryki Ślubów - zorganizują Ci wszystko łącznie z cateringiem prep4sure security+ course
i nie ma problemy że poza Warszawą. Gdybyś myślał o przyjęciu weselnym w plenerze to skorzystaj z Kill Grill oferującej bardzo oryginalny i elegancki grill catering


Ostatnio zmieniony przez saboor dnia Sro Gru 16, 2015 9:27 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
SuperInterior.pl
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 113

PostWysłany: Wto Maj 12, 2015 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakaz palenia powinien obowiązywać w każdym lokalu,w miejscu publicznym i również jestem jak najbardziej za,chyba nikt nie chciałby jeść obiad w oparach dymu,prawda?
Powrót do góry
tebka
Nowy
Nowy


Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 13

PostWysłany: Pon Paź 19, 2015 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie bardzo denerwuje, gdy w lokalu osoby palą papierosy. Sama jestem niepaląca i jednak w restauracji nie mam ochoty czuć dymu papierosowego. W Krakowie w http://www.restauracjaavangarda.pl/ nie zauważyłam nikogo kto palił, więc ma ode mnie plusa za to ta restauracja n
Powrót do góry
Katt
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 29
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te lokale gdzie można palić to staram się unikać, wolę nie pachnieć potem jak popielniczka.
Powrót do góry
Florian_pl
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 11 Gru 2015
Posty: 32

PostWysłany: Pią Gru 11, 2015 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak chyba każdy,bo nikt nie lubi zapachu papierosów,nikotyny podczas spożywania posiłku,to moim zdaniem nie jest wskazane i wybierajmy te lokale gdzie będzie "czyste" powietrze,wolne od papierosów.
Powrót do góry
DariaK
Nowy
Nowy


Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 7

PostWysłany: Pon Gru 14, 2015 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem jak najbardziej za miejscami gdzie obowiązuje zakaz palenia, a już w restauracjach to powinien być standard i nie wyobrażam sobie tego, że ja jem posiłek, a ktoś koło mnie pali;)
Powrót do góry
Florian_pl
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 11 Gru 2015
Posty: 32

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 6:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się,jeżeli taka sytuacja ma miejsce,to wielu gości po prostu wychodzi z lokalu,wiec bardzo ważne jest to aby nasza restauracja była jednak wolna od papierosów,to w przyszłości zaprocentuje.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Ogólne dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group