Strona główna Forum kulinarne - GdzieZjesc.info
Forum Ogólnopolskiego Serwisu Informacyjno - Kulinarnego

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kawa a dieta
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Dieta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zbychu
Nowy
Nowy

PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnie badania stanowczo zaprzeczają jakoby kofeina (w rozsądnych ilościach) była szkodliwa. Jest również udowodnione jej pozytywny wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej więc jak najbardziej można pić kawę. Niezdrowe mogą być jednak dodatki: cukier czy śmietanka bo one mogą dostarczać dużo niepotrzebnych kalorii.
Powrót do góry
Google
Sponsor

PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 3:47 pm    Temat postu: Przerwa na reklamę

Powrót do góry
WinaImport_pl
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Paź 07, 2013 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwestii tego,że spala tkankę tłuszczową nie mam najmniejszych wątpliwości,kawa jest zreszta częstym składnikiem wielu diet,ale dla "zwykłego" człowieka w rozsądnych ilościach na pewno nie jest szkodliwa.
Powrót do góry
magda89
Nowy
Nowy

PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja często piję n

Ostatnio zmieniony przez magda89 dnia Pon Wrz 22, 2014 2:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
puti
Nowy
Nowy

PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 12:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako zamiennik tradycyjnej kawy polecam np. kawę inkę z błonnikiem. Jest to kawa zbożowa z duża dawką błonnika, który jest powinien być ważnym elementem każdej diety. Co do tradycyjnej kawy to prawda jest taka, że w sama w sobie nie jest najgorsza, gorzej, że często pije się ją przy papierosku z cukrem itd.
Powrót do góry
pasibrzuszek
Nowy
Nowy

PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest wiele mitów nt. kaloryczności kawy...
Przede wszystkim kawa pita bez mleka, bez cukru i bez innych dodatków nie jest kaloryczna. Więcej kalorii spalisz podczas przygotowania filiżanki kawy i jej picia niż ich ona sama zawiera.
Więc - wypicie 1, 2 filiżanek kawy dziennie niczemu nie zaszkodzi dla naszej diety.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Mario80
Nowy
Nowy

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pijam kawy ale chętnie sięgam po zbożowy odpowiednik tak zwaną Inkę.
Co do kawy w diecie. Jeżeli nie używamy do naparu nieograniczonych ilości cukru i mleczka/śmietanki to nie widzę powodu aby wykluczać ją z diety.
Powrót do góry
Drakhtul
Nowy
Nowy

PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pijam 1 filizanke kawy dziennie i mimo prowadzonej diety nie umiem sie od tego odzwyczaic... no coz 1 filizanka mi nie powinna zaszkodzic.
Powrót do góry
SuperInterior.pl
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem picie kawy wcale nie wyklucza diety,jedno często ma związek z drugim i można próbować wszystkiego o ile mieści się to rzecz jasna w granicach rozsądku.
Powrót do góry
Pasjaaa
Nowy
Nowy

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2014 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kawa jest na pewno dobrym peelingiem do ciała n Wygładza i ujędrnia skórę, a także poprawia jej koloryt. Jeśli chodzi o picie kawy, to wiadomo, nie wolno przesadzać, jak ze wszystkim. Nie wolno jednak pić jej na pusty żołądek, bo zamiast pozytywnych skutków, będzie miała wiele negatywnych n
Powrót do góry
Oksana
Nowy
Nowy

PostWysłany: Sro Maj 07, 2014 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zależy ile kawy pijesz bo jak pijesz słodzona z śmietanka to na pewno nie jest n ale czarna rano może być tylko właśnie nieduże ilości bo żołądek się zbuntuje ;/
Powrót do góry
eKuchnia_com
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko można przecież odpowiedni sposób wyważyć i kawa nie zaszkodzi o ile nie przesadzimy z jej ilością,to właśnie ten najważniejszy aspekt. Osobiście bardzo lubię kawę,nie mogłabym się bez niej obejść rano i po południu:)
Powrót do góry
SuperInterior.pl
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei pijam bez mleka oraz bez cukru,uważam ze wtedy kawa traci swój smak ale pod warunkiem,że jest to naprawdę dobra kawa z wyższej półki,nie najzwyklejsza i najtańsza. Często nawet sama kawa jest włączana w wiele diet mających na celu zgubienie kalorii.
Powrót do góry
Tazo
Nowy
Nowy

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2015 6:47 am    Temat postu: Re: Kawa a dieta Odpowiedz z cytatem

nairre napisał:
Czy to prawda, że kawa jest naturalnym spalaczem tłuszczu? Ile kaw można wypić żeby sobie nie zepsuć żołądka?

Kawa na chwilę hamuje apetyt, tłuszczu nie spala , nie łudź się.Zielona kawa to też mit, żona piła i bez żadnego rezultatu. A tak na marginesie...jak pijesz dużo kawy to mozesz wypłukać magnez z organizmu i mogą zacząc sie przykre dolegliwości, ba nawet bolesne. Tak popatrzyłem , poczytałem i kupiłem jej filtr magnezowy Aquamag, Dafi takie produkuje , a jak pijesz wode to jest dobre rozwiazanie , zacznij ćwiczyc tez. Podobno dobrym sposobem na schudniecie jest taniec, sprobuj , powodzenia n
Powrót do góry
coijakmak
Nowy
Nowy

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam małą czarną przed treningiem, świetnie pobudza. Natomiast z doświadczenia wiem że kawa w dużych ilościach może poważnie zaszkodzić żołądkowi.
Powrót do góry
Katelyyn
Nowy
Nowy

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 3:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kawę zamieniam na koktajle, dobrze dobrane składniki to bomba energii i zdrowsze od kawy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Dieta Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach