Strona główna Forum kulinarne - GdzieZjesc.info
Forum Ogólnopolskiego Serwisu Informacyjno - Kulinarnego

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kraków - Gruzińskie Chaczapuri
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Recenzje lokali
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Voytek
Gość

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 12:11 pm    Temat postu: Kraków - Gruzińskie Chaczapuri Odpowiedz z cytatem

Witajcie:)

Wczoraj odwiedziłem lokal Gruzińskie Chaczapuri przy ulicy Grodzkiej.
Generalnie przeglądając menu widziałem niemal to samo co w Sphinxie, tylko pod inną nazwą.
Obsługa miła, ale do stolika jest wyznaczona chyba tylko jedna osoba, i nikt inny raczej mnie nie obsłuży oprócz jednej kelnerki.

Zamówiłem "Filet z kurczaka, marynowany w winie oraz z aromatycznymi ziołami gruzińskimi, dodatkowo zapiekany z serem gruzińskim, podawany z ryżem lub frytkami". Danie dostałem po ok. 15-20 minutach.
Po 1 - zimne frytki. Nie wiem, ile te frytki leżały, ale na pewno nie były świeżo smażone.
Po 2 - nie było czuć winnej marynaty i aromatycznych przypraw.
Po 3 - "zapiekany z serem gruzińskim" - czułem zwykły żołty ser, był to malutki plasterek położony na filecie.
Po 4 - surówki też nie były jakieś wyjątkowo smaczne.

Mówiłem już o wrażeniu kopiowania Sphinxa - Dlaczego? Te same potrawy, do wyboru frytki lub ryż, trzy te same sosy, do tego jeszcze bułka - identycznie. W menu wyróżnia się tylko Chaczapuri i gruzińska woda mineralna.

Szczerze mówiąc, wolałbym zjeść w Sphinxie.

Ale może to ja miałem pecha - jak ktoś z Was odwiedzil tę restaurację to proszę o opinie:)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Google
Sponsor

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 12:11 pm    Temat postu: Przerwa na reklamę

Powrót do góry
kanadyjka
Gość

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, na gruzińskie, oryginalne obiadki i biesiady
polecam Dom Kuchni Gruzińskiej ,,Kolchida"
na Wale Miedzeszyńskim 407 w Warszawie
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pią Mar 13, 2009 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muszę się wybrać, bo chaczapuri w Krakowie zraziło mnie całkowicie
macie może jakieś info o menu tej restauracji?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pią Mar 13, 2009 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no bo to całe chaczapuri krakowskie to sieciówka jak sphinx, pomieszanie z poplątaniem...strona Kolchidy jest jeszcze w budowie, ale w karcie
raczej niczego nie brakuje, szpinak, bakłażany, szaszłyki, chinkali, czaszaszuli , chaczapuri w trzech wersjach, kebaby i dużo więcej
ale nazw już dokładnie nie powtórzę..n
do picia oranżady, nabeghlavi i duży wybór gruzińskich win
no i ciasta - rewelacja.
Szczerze polecam.
Powrót do góry
ona
Gość

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 11:38 pm    Temat postu: Wał M. Warszawa Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
muszę się wybrać, bo chaczapuri w Krakowie zraziło mnie całkowicie
macie może jakieś info o menu tej restauracji?

Ja właśnie z tamtąd wróciłam i muszę powiedzieć, że chaczapuri z jajkiem mają rewelacyjne, ale cena piwa...9 zł....
Powrót do góry
natalka8891
Gość

PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 8:05 pm    Temat postu: menu Odpowiedz z cytatem

Witam was Polecam w Kolchidzie w warszawie :
Czanakhi(duszona baranina z bakłażanami)
Czaszuszuli(delikatne mieso cielece duszone )
Czakhokhbili( Kawałki kurczaka duszone w gruzińskim sosie pomidorowym)
Ostri (wołowinka duszona (na ostro))
Khabab z indyka badz wieprzowy
Mcwadi (prawdziwy szaszłyk gruziński pieszony na weglu drezwnym)
do wyboru baranina, cielecina , wieprzowina , albo mix mies

Khinkali (pierożki)
Katami tetrat (wysmienite kawałki kurczaka polane białym sosem )
3 rodzaje Chaczapuri
Tewzi Kartulad( przepyszna rybka łosoś)
Bakłażany nadziewane orzechami
Szpinak Po kaukazku z mielonymi orzechami
Kuczmaczi ( specjał gruziński podroby )
Sacivi( kawałki kurczaka w sosie orzechowym na zimno)
3 rodzaje ciasta gruzinskiego
Woda gruzinska
Lemoniada gruzinska w roznych smakach
co do tego herbata gruzinska
i dla niektorych najważniejsze Gruzińskie wina cała półka do wyboru białe i czerwone : Saperavi, Mukuzani, Napareuli, Kindzmarauli, kvanchkara, Kondoli, Hereti, Tsinandali, Tvishi, Alazani Valley i inne... n
Powrót do góry
call_me_flower
Nowy
Nowy

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja, ceny mają koszmarne...
Powrót do góry
były pracownik
Gość

PostWysłany: Sro Lip 29, 2009 1:54 pm    Temat postu: masakra Odpowiedz z cytatem

jestem byłym pracownikiem..wyzysk na maksa, żarcie nie jest robione w sterylnych warunkach.i pamiętam sytuację na św. Marka jak koleżanka wyciągnęła z beczki z ogórkami szczura...smacznego.
Powrót do góry
kusto
Gość

PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 8:11 pm    Temat postu: szczurek Odpowiedz z cytatem

Tylko zapytam szczurek byl na ostro czu na slodko? Laughing Laughing
Powrót do góry
Ania
Administrator
Administrator

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 8:40 am    Temat postu: Re: masakra Odpowiedz z cytatem

były pracownik napisał:
jestem byłym pracownikiem..wyzysk na maksa, żarcie nie jest robione w sterylnych warunkach.i pamiętam sytuację na św. Marka jak koleżanka wyciągnęła z beczki z ogórkami szczura...smacznego.

PROSZĘ O PRZEDSTAWIENIE DOKUMENTÓW Z SANEPIDU, JEŚLI POJAWIŁY SIĘ JAKIEŚ ZANIEDBANIA, A NIE PUBLIKACJĘ POSTÓW BEZ DOWODÓW.
Powrót do góry
tin
Gość

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast moge polecic knajpke na Starym Miescie na piwnej świetne gruźińskie jedzenie w dobrej cenie:)
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 11:20 am    Temat postu: pizzeria cyklop w krakowie - odradzam! Odpowiedz z cytatem

jakość pizzy jedna z gorszych w krakowie
ciasto byle jakie
dodatków prawie brak
czas dostawy zdecydowanie za długi
szkoda się denerwować!
Powrót do góry
Piotr z Kasią
Gość

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 1:13 pm    Temat postu: restauracja eden w krakowie - koszmar Odpowiedz z cytatem

to, w jaki sposób zostali potraktowani klienci w restauracji eden w krakowie zasługuje na miano koszmaru! walentynki to dla nich zwykły raj ilościowy klientów - o jakości można tylko marzyć! obsługa niekulturalna, problem ze sprawną obsługą, byleby upchnąć w lokalu jak najwięcej gości! koszmar koszmar koszmar! nie polecam tej restauracji i radzę omijać szerokim łukiem

restauracja eden w krakowie
Powrót do góry
student...
Nowy
Nowy

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 6:41 pm    Temat postu: restauracja Eden Kraków Bydgoska 19A Odpowiedz z cytatem

byłem w Edenie na Bydgoskiej 19A dzisiaj ze znajomymi na piwie, posiedzieliśmy w sumie ok. 4h, wychodząc moja dziewczyna skorzystała z WC po wyjściu "szanowny pan właściciel" zwrócił jej uwagę że to nie jest szalet publiczny, gdy usłyszał, że była jednak "klientem" przeprosił, jednak gdy ja zapytałem czy jest właścicielem i dlaczego tak traktuje klientów odpowiedział a raczej "burknął", że "przeprosił'. Gdy powiedziałem, że więcej tu nie rzyjdę jeśli mam być tak traktowany odpowiedział "nie musi pan, inni przyjdą"...wnioski wyciągnijcie sami
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 9:29 pm    Temat postu: Re: restauracja Eden Kraków Bydgoska 19A Odpowiedz z cytatem

student... napisał:
byłem w Edenie na Bydgoskiej 19A dzisiaj ze znajomymi na piwie, posiedzieliśmy w sumie ok. 4h, wychodząc moja dziewczyna skorzystała z WC po wyjściu "szanowny pan właściciel" zwrócił jej uwagę że to nie jest szalet publiczny, gdy usłyszał, że była jednak "klientem" przeprosił, jednak gdy ja zapytałem czy jest właścicielem i dlaczego tak traktuje klientów odpowiedział a raczej "burknął", że "przeprosił'. Gdy powiedziałem, że więcej tu nie rzyjdę jeśli mam być tak traktowany odpowiedział "nie musi pan, inni przyjdą"...wnioski wyciągnijcie sami

Ja również nie polecam Edenu na Bydgoskiej 19 A w Krakowie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Recenzje lokali Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach