Strona główna Forum kulinarne - GdzieZjesc.info
Forum Ogólnopolskiego Serwisu Informacyjno - Kulinarnego

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

LAWENDOWY ZAKĄTEK
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Opinie o lokalach z serwisu Gdziezjesc.info -> Pomorskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gdziezjesc.info
Mistrz nad mistrzami
Mistrz nad mistrzami

PostWysłany: Pon Sty 09, 2012 2:01 pm    Temat postu: LAWENDOWY ZAKĄTEK Odpowiedz z cytatem

Lawendowy Zakątek

Adres:
UL. Wczasowa 197/199
84-105 Karwia

Opis:
Niezwykle urokliwa i kameralna restauracja położona zabytkowej, nadmorskiej wsi. Budynek restauracji został wybudowany w stylu nawiązującym do architektury kaszubskiej, której nieodłącznym elementem jest pruski mur.
Powrót do góry
Google
Sponsor

PostWysłany: Pon Sty 09, 2012 2:01 pm    Temat postu: Przerwa na reklamę

Powrót do góry
anna.
Gość

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

restauracja położona w miłym, spokojnym miejscu. Ładny, schludny i przytulny wystrój z widocznymi akcentami 'lawendowymi' korespondującymi z nazwąn
Bardzo miła, pomocna i młoda obsługa.
Genialne pierogi! szczególnie polecam te z borowikami lub z mięsem.
A na deser KONIECZNIE lody chałwowe!
Bardzo mile widziane dzieci co było dla mnie dużym plusem.
Ogólne wrażenia baardzo miłe i szczerze polecam to miejsce zarówno na rodzinny obiad jak i na romantyczną kolację.
Powrót do góry
Julia
Gość

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 12:42 pm    Temat postu: WYPOCZYNEK NA SZÓSTKĘ Z PLUSEM ;) Odpowiedz z cytatem

Już trzeci rok z rzędu jeździmy z mężem i dziećmi do Pensjonatu MARGO. Nie wyobrażam sobie,żebyśmy mogli zresztą jeździć gdzie indziej. Pokoje piękne, dobrze wyposażone, czyste. Obok Pensjonatu plac zabaw dla dzieci i miejsce gdzie można posiedzieć przy ognisku wieczorami. Dodatkowo basen, sauna - REWELACJA!! W tym roku otworzono restauracje - jedzonko przepyszne, menu bardzo wyszukane, nawet dzieciaki zjadały z ochotą n Obsługa zdecydowanie na 5 n
Powrót do góry
Janusz
Gość

PostWysłany: Sob Sty 21, 2012 12:45 pm    Temat postu: Znakomity weekend nad morzem! Odpowiedz z cytatem

Restauracja Lawendowy Zakątek to ewenement wśród lokali w tym regionie. Znakomite świeże ryby! Wszystko bardzo smaczne i przygotowywane przez kucharza z wielkim talentem. Kuchnia regionalna w doskonałym wydaniu. Ceny bardzo atrakcyjne a obsługa pomocna i kompetentna. Latem, siedząc na ławce w ogródku restauracyjnym można zrelaksować się przy niepasteryzowanym piwie z okolicznego browaru.
Doskonałe miejsce na spędzenie weekendu w ciszy i z dala od miejskiego zgiełku i pośpiechu. Do dyspozycji gości dostępny jest basen i sauna co czyni pobyt w pensjonacie Margo jeszcze bardziej atrakcyjnym.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świetne miejsce na długie zimowe popołudnie.. zasiedzieliśmy się ostatnio bardzo długo z żoną! polecam.
Powrót do góry
pilanin
Gość

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 8:37 pm    Temat postu: opinia Odpowiedz z cytatem

Kto był raz ten wróci...
Bardzo ładny lokal ze wspaniałą obsługą. A Menu - palce lizać.
Oprócz pierogów polecam świeże ryby. A do mięsa koniecznie knedelki rodzynkowe. Jadłem już wiele potraw, ale za te miniaturowe knedelki można dać się pokroić. Po prostu delicje n n n
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 8:03 am    Temat postu: Jesli nad morzem to tylko tam! Odpowiedz z cytatem

Do Lawendowego Zakątka tak samo jak do pensjonatu Margo za każdym razem, gdy jestem nad morzem n Wspaniała atmosfera, obsługa, a przede wszystkim jedzenie. Palce lizać, wszystko smaczne, świeże i apetycznie podane. Ryby, pierogi i mięsa.. urlopu nie starczy, żeby spróbować wszystkich pyszności n Wrócę na pewno!
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Sro Maj 09, 2012 5:59 pm    Temat postu: Łosoś w pergaminie - niezapomiany Odpowiedz z cytatem

W Lawendowym Zakątku byłam raz.. ale wrócę na pewno. Polecam Łososia w pergaminie. Tak pysznego nie zdarzyło mi się jeszcze próbować. Do tego duży plus za miłą obsługę i sympatyczny wystrój lokalu.
Powrót do góry
Aleksandra
Nowy
Nowy

PostWysłany: Pon Cze 11, 2012 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytawszy opinie i dokonawszy konfrontacji z rzeczywistością, poświęciłam kilka minut i zarejestrowałam się, by w końcu napisać kilka obiektywnych słów na temat restauracji Lawendowy Zakątek.... Odnieść chce się tylko do restauracji. Lokal jest na pierwszy rzut oka estetycznie poprawny. Nie jest przytulnie, jest kuchennie, ale jest czysto, nieciekawe miejsca na zewnątrz (małe ławki) pomijam niuanse związane z wykonczeniem niektórych elementów, które można dostrzec, a wykonanych na zasadzie, byle taniej i nie ważne jak wygkąda...choć... przy takich cenach spodziewałabym się miejsca raczej ekskluzywnego, bo ceny jak na Nowym Świecie...Letnia kawa, cienkie małe ciastko (nie jestem pewna czy świeże), zapełnione bitą śmietaną by sprawiało wrażenie optycznie dużego, zupa i danie miesne byly smaczne ale uważam, że za drogie i nie sądze bym chciała tam wracać. Przykro mi ale takie mam wrażenia, słyszałam dobre słowa ale moja ocena dobra być nie może. Nie wiem, kto ma czas by się tu logować i pisać same słodkości...kto będzie chciał sam sie przekona. 2 osoby za kawe, ciasto, zupę i danie główne to koszt ok. 170 zł... jadałam za takie pieniędze smaczniej i przyjemniej.
Powrót do góry
JoannaKuba
Gość

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 3:23 pm    Temat postu: Margo-restauracja Odpowiedz z cytatem

Byliśmy z mężem na obiedzie. Zamówiliśmy zalewajkę-zupa dobra, grzybowa. Ją polecam. Na drugie danie ja wzięłam pierogi z mięsem a mąż tagiatelle z suszonymi pomidorami i szpinakiem. Byłam dość zaskoczona gdy kelnerka przyniosła mi 8 pierożków-nazwałabym je tortelini a nie pierogami. Były tak małe że nadają się jedynie na przystawkę!!Wielkość ok. 2 x 2cm. A ich cena to 26 zł!!!!No cóż. Makaron męża też nie należał do dobrych. Po pierwsze makaron to były totalnie rozgotowane kluchy!!!Zawartość pomidorów suszonych minimalna..gdzieś raz się kawałeczek pojawił i mnóstwo szpinaku. Całość mdła. Rachunek bardzo wysoki jak na tą jakość. Ogólnie nie polecam. Całość zbyt przereklamowana i za zbyt wysokie pieniądze.
Powrót do góry
marcin1
Nowy
Nowy

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem pod pełnym wrażeniem. Nie czytałem wcześniej o tej restauracji, polecili mi ją znajomi. Uważam, że jednak warto na jej temat poświęcić kilka chwil.. Do dziś zachwycam się łososiem w sosie śmietanowo - kaparowym i dorszem!! Świeże ryby przyrządzane jak w najwykwintniejszej restauracji! Żona, miłośniczka włoskiej kuchni, była zachwycona makaronami - dowiedzieliśmy się, że są robione na miejscu. Nawet nasze wybredne dzieci zjadały ze smakiem pierogi z borowikami. A na koniec zostaliśmy skuszeni na deser - creme brulee i lody chałwowe . Często jadamy na mieście i muszę przyznać, że kuchnia w "lawendowym zakątku" jest niepowtarzalna. Żałuję tylko, że odkryliśmy ją dopiero w przeddzień wyjazdu. Na pewno wrócimy tam za rok!
Powrót do góry
annazal
Nowy
Nowy

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z dużym zaciekawieniem przeczytałam opinie zamieszczane na temat tej restauracji, zarówno te niezwykle pozytywne, jak i te negatywne. Moim zdaniem jedne i drugie bywają przesadzone, ponieważ ocena takiego miejsca może być w miarę obiektywna dopiero po kilku wizytach i spróbowaniu rożnych potraw. Podczas tegorocznych wakacji , a dokładnie pod koniec sierpnia byliśmy stałymi gośćmi Restauracji Lawendowy Zakątek. Spróbowaliśmy z mężem i znajomymi prawie wszystkich dań zarówno tych , które znajdują się w stałej karcie, jak i tych , które pojawiały się we wkładkach do menu. Powiem zupełnie szczerze – wszystko było naprawdę bardzo smaczne, ale zdarzało się, że jakieś danie nie było perfekcyjne i jest to zupełnie naturalne – nawet najlepszy kucharz miewa gorszy dzień. Ponieważ jestem fanką dań mącznych, zarówno pierogów jak i makaronów , w” lawendowym” zajadałam głównie takie potrawy i mogę stwierdzić, że lepszych pierogów nawet moja babcia nie robiła. Rzeczywiście nie były to pierogi giganty, ale dla mnie bardziej istotna była ich jakość. Jeśli chodzi o makarony, ponieważ jak dowiedziałam się od Obsługi, są to makarony ręcznie robione na miejscu nie jest łatwo odpowiednio je ugotować . Zawsze dla jednego gościa będzie za miękki , a dla drugiego za twardy. Ja zawsze prosiłam al dente i taki właśnie dostawałam . Jeszcze parę słów na temat cen. Najdroższy obiad w tej restauracji tj. zupa rybna + połówka kaczki + lody chałowe/ nawiasem mówiąc same hity/ to koszt 80 zł. Nie potrafię ocenić, czy to bardzo drogo, czy tanio. Zależy do czego się porówna. Jeśli chodzi o restauracje np. w Zamku w Krokowej to bardzo tanio a jakość, co najmniej podobna/ moim zdaniem wyższa/. Reszta cen absolutnie porównywalna do okolicznych R e s t a u r a c j i, restauracji a nie barów, czy jadłodajni. Moja ocena tego miejsca jest wysoka zarówno za jakość i wygląd potraw jak i obsługę, ale wszystko można jeszcze udoskonalić i za to trzymam kciuki, bo warto, żeby takie miejsca trwały i utrzymywały dobry, wysoki poziom.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2012 12:47 pm    Temat postu: Lawendowy Zakątek Odpowiedz z cytatem

urokliwe miejsce, polecam
Powrót do góry
szczęściarze
Gość

PostWysłany: Czw Maj 14, 2015 12:26 pm    Temat postu: czekamy z niecierpliwością na sezon Odpowiedz z cytatem

Przepyszne jedzenie. Byliśmy z żonĄ W ZESZŁYM ROKU I MIELIŚMY ZASZCZYT STOŁOWAĆ SIE W TEJ RESTAURACJI. Bardzo miła obsługa, piękna restauracji i krajobrazy towarzyszące temu miejscu . Z pewnością tam wrócę już niedługo. Kuchnia sprawowała się znakomicie. Pełna sala gości a nie czekaliśmy zbyt długo na jedzenie.. Początkowo myśleliśmy ze skoro tak szybko dostaliśmy jedzenie to pewnie nie należało to danie do wybitnych i świeżo przyrządzonych , A jednak. Jedzenie było znakomite. Jedna z lepszych restauracji na pomorzu w której miałem zaszczyt jeść. Pozdrawiam. n
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pon Lip 10, 2017 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mile miejsce poleca na rodzinny wypoczynek a dzieci nie mogą skonczysc jesc
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Pomorskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: