Strona główna Forum kulinarne - GdzieZjesc.info
Forum Ogólnopolskiego Serwisu Informacyjno - Kulinarnego

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pączki - zdrowo i smacznie :D

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Wasze przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Konradek
Nowy
Nowy

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 1:51 pm    Temat postu: Pączki - zdrowo i smacznie :D Odpowiedz z cytatem

Hey,

Jestem tu nowy, ale od razu chciałbym się podzielić genialnym przepisem n
Jest to przepis na pączki (z ekologicznych produktów). n
Mam zamiar namówić swojądrugą połówkę, by pomogła mi je przyrządzić, w końcu dziś Tłusty Czwartek n

Zatem do dzieła:

Składniki
- 2/3 szklanki mleka (polecamy mleko ryżowe)
- 15 g drożdży,
- 1,5 szklanki mąki orkiszowej,
- 25 g masła naturalnego,
- 3 łyżeczki cukru trzcinowego,
- olej rzepakowy,
- 3 żółtka z wiejskich jaj,
- mąka do podsypywania (obojętnie jaka)

NADZIENIE:
Do naszych pączków polecamy przede wszystkim konfitury domowej roboty. Mogą to być konfitury śliwkowe, różane, truskawkowe. Wszystko według własnej koncepcji smakowej.

PRZYGOTOWANIE:

1. W lekko podgrzanym mleku rozpuścić cukier trzcinowy, drożdże oraz masło. Wsypać dwie łyżki mąki. W ten sposób przygotowaną bazę zostawiamy i pozwalamy jej rosnąć.

2. Resztę mąki orkiszowej wsypać do miski, dodać żółtka oraz podrośniętą bazę. Mieszając wszystkie te składniki będziemy tworzyć ciasto. Musi być ono gęste i nieklejące. Jeśli ciasto jest klejące warto dodać trochę mąki. W ten sposó gotowe ciasto odkładamy w ciepłe miejsce, przykrywamy ściereczką i czekamy aż urośnie.

3. Gdy nasze ciasto osiągnęło już oczekiwany rozmiar, należy je jeszcze raz przerobić, wyłożyć na stolnicę wcześniej posypaną mąką i delikatnie rozwałkować.

4. Można teraz przejść do kolejnej fazy, czyli wycinania kół. Koła należy nadziewać wybraną przez nas konfiturą, uformować kule i pozostawić do wyschnięcia.

5. W ten sposób przygotowane kule należy smażyć w głębokim oleju.

6. Usmażone pączki należy jeszcze odstawić na pewien czas by przystygły.

SMACZNEGO !

Przepis znalazłem na stronie: http://portal.notoeko.pl n n
Powrót do góry
Google
Sponsor

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 1:51 pm    Temat postu: Przerwa na reklamę

Powrót do góry
LLWUWS
Nowy
Nowy

PostWysłany: Wto Lip 30, 2013 9:19 pm    Temat postu: Pączki na Chmielnej.. Odpowiedz z cytatem

Coraz mniej nadzienia, coraz wyższe ceny - podczas moich wizyt wzrost prawie o 50%, a spadek dodatków podobny.. szkoda, że ważniejsza była zmiana lokalizacji o 10 cm, niż dbanie o klientów.

Ale przyznać trzeba, że nawet w najgorszym wydaniu - pączek z toffi, różany, z czekoladą i wiśnią, a nawet wersja słona.. pycha, bo świeże!
Powrót do góry
f1lineage
Nowy
Nowy

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za przepis! mniamm mniamm aż mi ślinka cieknie n
Powrót do góry
eKuchnia_com
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie pączki można zawsze upiec na weekend i rozkoszować sie ich smakiem. Przepis osobiście przeze mnie wypróbowany i polecam. Wychodzą naprawde rewelacyjne:)
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Wasze przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach