Strona główna Forum kulinarne - GdzieZjesc.info
Forum Ogólnopolskiego Serwisu Informacyjno - Kulinarnego

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Restauracja Pod Fredrą

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Opinie o lokalach z serwisu Gdziezjesc.info -> Dolnośląskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gdziezjesc.info
Mistrz nad mistrzami
Mistrz nad mistrzami

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 9:28 am    Temat postu: Restauracja Pod Fredrą Odpowiedz z cytatem

Restauracja Pod Fredrą

Adres:
Rynek-Ratusz 1
50-101 Wrocław

Opis:
Restauracja serwuje klientom nie tylko tradycyjne potrawy i trunki, ale też przedwojenne szlagiery, które stanowią dyskretne, aczkolwiek miłe tło posiłków i rozmów. Przy odrobinie szczęścia można też trafić na muzykę graną na żywo na pianinieDyskretna jest też obsługa, która wyczuwa, kiedy powinna podejść do klienta. Mieszcząca się w Rynku, tuż obok tradycyjnego wejścia do Ratusza, restauracja składa się z pięciu równej wielkości sal, które pomieścić mogą 130 osób. Obok drewnianych lóż ustawiono również dębowe stoły. Jedne i drugie można dowolnie przesuwać (zmniejszając lub zwiększając ilość miejsc), w zależności od potrzeb klientów. Latem Pod Fredrą powiększa się o ogródek, w którym miejsca znajdzie kolejne 120 osób. Restauracja jest idealnym miejscem zarówno na rodzinny obiad, czy wyjście ze znajomymi, jak i wymagające spokoju spotkanie biznesowe. Jedno jest pewne. Ci, którzy raz zasmakowali w tradycyjnej kuchni polskiej serwowanej Pod Fredrą na pewno nie raz tu wrócą.
Powrót do góry
Google
Sponsor

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 9:28 am    Temat postu: Przerwa na reklamę

Powrót do góry
moraxella
Gość

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 11:05 pm    Temat postu: Pod Fredrą Wroclaw Odpowiedz z cytatem

Odwiedziłam dziś restauracje "Pod Fredrą" na Rynku we Wrocławiu, mówiąc krótko - spodziewałam się czegoś więcej. Jedynie do kopytek nie miałam zastrzeżeń bo były dokładnie takie jak trzeba. Zamówiłam kaczkę pieczoną z jabłkami podawaną z żurawiną do tego smażone kopytka i modra kapusta idealne dania na niedzielę, które naprawdę lubię.
Moje wrażenia nie są pozytywne, raczej mieszane. Wystrój restauracji: dużo obrazów i instrumentów muzycznych trochę jak w dworkach ale tylko trochę i do tego morze suszonych kwiatów robiące bardzo jesienne wrażenie, które mimo słońca na zewnątrz i zielonego kwietnia pozostało, kilka wazonów ze świeżymi kwiatami zdecydowanie ożywiło by wnętrze i wprowadziło wiosnę do lokalu.
Obsługa miła, ale pan manager bez komentarza bo byłby przestawianie mebli gdy goście są w lokalu o zgrozo!!!
I może na koniec najważniejsze jedzenie smakowało, ale bez zachwytu, jak mówiłam kopytka były najlepsze, kaczce (oczywiście kacze udko) brakowało odrobiny więcej majeranku, ale mięso było miękkie i bardzo łatwo oddzielało się od kości. Ostrzeżenie kelnera że mięso kaczki może być twarde było jak gol do własnej bramki, na szczęście się nie sprawdził. Zapowiedziane dodatki wypadły gorzej mało wyrazista w smaku żurawina a właściwie kisiel z żurawiny i jabłka jakby to ująć są odmiany które je się tylko na surowo i to był niestety jedna z nich. Jabłka były twarde, gąbczaste, mało soczyste i bez wyrazistego smaku, i nie podkreślały smak kaczki co powinny były robić i to chyba było największe rozczarowanie. A modra kapusta odrobinę za twarda.
Posypanie talerza świeżym majerankiem zamiast pietruszka byłoby lepszym pomysłem.
I to tyle, a może aż, ale naprawdę spodziewałam się , że będzie lepiej.
Powrót do góry
rogal
Gość

PostWysłany: Nie Maj 27, 2012 9:18 am    Temat postu: porażka Odpowiedz z cytatem

Obiad okropny, niesmaczny, mięso nie do pogryzienia, czas czekania na posiłek dłuuuugi, na rachunek tak samo.
Na wielkich talerzach maluteńkie porcje. Polędwica z grzybami - obok kawałka mięsa 3 malutkie kapelusze grzybów.
Mięso grilowane bardzo krwiste - jeśli ktoś lubi to ok, ja nie znoszę, ale tyle czekaliśmy na jedzenie, że już nie chciałam czekać dłużej.
Ceny za wysokie jak na tak niezjdliwe jedzenie.
Nie polacam i sama nigdy sie tam więcej nie udam.
Obiad z rodziną okazał się niesmacznym zirytowaniem.
Powrót do góry
kika
Gość

PostWysłany: Sob Lis 03, 2012 5:39 pm    Temat postu: już dawno nie jadłem takiego syfu Odpowiedz z cytatem

Odradzam! Stanowczo odradzam. Postanowiłem skusić się na pólmisek mięs z kaszą gryczaną, pieczonymi ziem,niakami, kopytkami... Żeberka odmsmażane poraz n-ty. Suche kości! Wołowinka wyglądała świetnie, lecz okazała się samą kością. Kurak suchy. Ziemniaki przedwczorajsze, odsamażane poraz któryś. Obiad nie do przełknięcia! Zestaw surówek wygląda lepiej w barze MEWA! Po zwróceniu uwagi kelnerowi na stare spalone ziemniaki zaczął się do mnie jeszcze rzucać i wmawiać mi, że ziemniaczek jest dobrze dosmażony... Brak słów.
Powrót do góry
prawnik
Gość

PostWysłany: Pon Lis 26, 2012 8:58 pm    Temat postu: jak to prawnik z prawnikiem się objadał Pod Fredrą Odpowiedz z cytatem

Ciekawe. Byłem również 3 listopada w tym lokalu i jak czytam poprzedni wpis to chyba byliśmy z szanownym przedmówcą w różnych miejscach. Byłem z dużym towarzystwem prawników z natury upierdliwych i nam raczej wszystko smakowało. Kelnerzy byli okey, jedzenie bardzo dobre a atmosfera znakomita. Może mój poprzednik był rzeczywiście w barze MEWA tylko zapomniał o tym z powodu zbyt dobrze wyglądających surówek i może jeszcze czegoś.... . Tak poważnie to nienawidzę takich komentarzy. Świadczą o dużej flustracji piszącego a nie ma w nich szczypty obiektywizmu, nie mówiąc o dobrym wychowaniu.
Powrót do góry
radca
Nowy
Nowy

PostWysłany: Pon Lis 26, 2012 9:05 pm    Temat postu: jak to prawnik z prawnikiem zajadał Pod Fredrą Odpowiedz z cytatem

Ciekawe. Byłem również 3 listopada w tym lokalu i jak czytam poprzedni wpis to chyba byliśmy z szanownym przedmówcą w różnych miejscach. Byłem z dużym towarzystwem prawników z natury upierdliwych i nam raczej wszystko smakowało. Kelnerzy byli okey, jedzenie bardzo dobre a atmosfera znakomita. Może mój poprzednik był rzeczywiście w barze MEWA tylko zapomniał o tym z powodu zbyt dobrze wyglądających surówek i może jeszcze czegoś.... . Tak poważnie to nienawidzę takich komentarzy. Świadczą o dużej flustracji piszącego a nie ma w nich szczypty obiektywizmu, nie mówiąc o dobrym wychowaniu.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 8:50 am    Temat postu: Restauracja Pod Fredrą Wrocław Odpowiedz z cytatem

o ile towarzystwo stojące przy lokalu trochę nie zachęca do wejścia, udało nam się spędzić tam bardo miły wieczór - zjeść dobrze i odpocząć. ja osobiście polecam tą restaurację!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Dolnośląskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: