Strona główna Forum kulinarne - GdzieZjesc.info
Forum Ogólnopolskiego Serwisu Informacyjno - Kulinarnego

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Restauracja"Borowa Ciotka" Gdynia makabreska

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Recenzje lokali
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Skandynaw
Gość

PostWysłany: Czw Lip 07, 2011 6:42 am    Temat postu: Restauracja"Borowa Ciotka" Gdynia makabreska Odpowiedz z cytatem

Mieszkam w Szwecji i dlatego jadąc na kilka dni z końcem czerwca 2011 do Gdyni na zakupy polskich smakołyków szukałem w sieci lokali serwujących dania kuchni polskiej. Portal GdzieZjeść.pl poleca lokal o nazwie " Borowa Ciotka". Istnieje też piękna i starannie designowana strona internetowa propagująca lokal, jest tam m.in. menu wraz z bez mała homeryckimi opisami potraw kaszubskich, lista ciast,które wg autora strony można kupić na wynos u Borowej Ciotki, et ceatera, et caetera. Zainteresowanych odsyłam do w/w strony. Nasuwa się pytanie czy ktoś z moderatorów portalu lub ich przedstawiciel trafił do tej; przykro to pisać; podłej jadłodajni typu na Gnojnej - wykluczając uczęszczające tam tzw "szemrane towarzystwo" bowiem podczas naszej bytności u ciotki byliśmy z żoną jedynymi gośćmi. "Lokal" wielkości kiosk "Ruchu" x 3 leży doskonale ukryty wśród śmieci zalegających okolicę. Po około półgodzinnym oczekiwaniu na obiecywane rozkosze podniebienia otrzymaliśmy po kawałku (wielkości pudełka zapałek) twardawej karkówki w towarzystwie starych ziemniaków- zapewniano nas przy zamawianiu,że podawane są młode i duszonej kapusty, która delikatnie mówiąc nie bardzo nadawała się do jedzenia. Jako rekompensatę za długie oczekiwanie na PSEUDOJADŁO podano nam coś co miało być szarlotką a czego nawet nie tknęliśmy gdyż konsystencją i wyglądem przyprawiło nas to coś o mdłości. Skąd TAKA różnica między pięknymi zdjęciami na WWW.borowaciotka.pl a RZECZYWISTOśCIą. NIE DAJCIE SIę OSZUKAć BOROWEJ CIOTCE I JEJ BAJDURZENIU(żeby nie użyć właściwego słowa KŁAMSTWOM). Moja noga tam w każdym razie więcej nie postanie i odradzam gorąco wizytę w tej PODŁEJ KNAJPIE innym potencjalnym ofiarom kaszubskiej ciotki:
Powrót do góry
Google
Sponsor

PostWysłany: Czw Lip 07, 2011 6:42 am    Temat postu: Przerwa na reklamę

Powrót do góry
borowaciotka.
Nowy
Nowy

PostWysłany: Pią Lip 08, 2011 9:05 am    Temat postu: Odpowiedź na post Skandynaw Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że podobała się państwu strona www.borowaciotka.pl Pragnę zauważyć, że na naszej stronie jest informacja, że jest to najmniejsza karczma na świecie. Znajdują się na stronie także realistyczne zdjęcia z karczmy tak z wewnątrz jak i na zewnątrz. Wszystkie zdjęcia jedzenia są robione u nas w Karczmie z dań codziennie serwowanych.

Karczma Borowej Ciotki znajduje się w miejscu gdzie według przewodników po Gdyni istniała przed wiekiem karczma prowadzona przez czarownicę - Elżbiete Kantuk. Chatki czarownic zwykle znajdują się w ustronnych, a nawet trudno dostępnych miejscach.

Duszona kapusta na słodko którą serwujemy to typowe danie kuchni kaszubskiej. Trzeba lubić takie połączenia podobnie jak ryby na słodko podawane w Skandynawii.

Zapraszam na sernik i mufinki.
Pozdrawiam Borowa Ciotka.
Powrót do góry
Skandynaw
Gość

PostWysłany: Nie Lip 17, 2011 6:55 am    Temat postu: Do Elżbiety Kantuk alias borowej ciotki Odpowiedz z cytatem

Historyjki o czarownicach nie zmienią faktów: brud i bałagan dookoła oraz PODŁE JADŁO w postaci podeszwowopodobnych mięs. Proponuję poddanie się rehabilitacji poprzez studia gastronomiczne w Akademii Gotowania na Gazie (nie koniecznie łupkowym). Ach jakże brakuje gastronomicznej św. Inkwizycji. Ukłony Skandynaw
Powrót do góry
KatarzynazPrzychodni
Gość

PostWysłany: Pią Maj 25, 2012 1:23 pm    Temat postu: Wspaniałe jedzenie, gorąco polecam!!! Odpowiedz z cytatem

Zupełnie nie zgadzam się z przedmówcą, ja odkąd pracuje w Gdyni zachwyciłam się tym miejscem. Po pierwsze serdeczna obsługa, pyszne jedzenie, szczególnie polecam Roladkę z kurczaka ze szpinakiem i Polędwiczki wieprzowe w sosie borowikowym - po prostu rewelacja!!! Pierogi ruskie też są super, reszty przyznam się szczerze nie jadłam, bo zakochałam się właśnie w tych potrawach. Wiem że rastauracja jest względnie nowa więc może na początku coś było nie dopracowane, nie wiem, w każdym razie zupełnie nie rozumiem skąd ta opinia. A co do wystroju i tego gdzie ta knajpka się znajduje, to też uważam że jest wszystko rewelacyjnie pomyślane. To ma właśnie imitować taką chatkę wiedźmy, tworzy to niesamowity klimat!!! Wielki plus dla pomysłodawców. Miejsca nie jest dużo, ale są też stoliki na dworzu. Wszystko jest przytulnie urządzone. Najważniejsze jest jedzenie a to jest najmocniejsza strona tego lokalu więc radzę na prawdę spróbować zanim wyrobicie sobie opinie. Napewno nie jest to luksusowy lokal, trzeba się nastawić na skromną kaszubska restauracyjkę, ale mi to akurat odpowiada. Nie zawsze mam ochotę przebywać w smętnych sztywnych restauracjach gdzie trudno o miłe słowo z ust wyrachowanego kelnera. Serdeczne pozdrowienia dla zespołu Borowej Ciotki, pracuje niedaleko i od czasu do czasu zamawiam sobie od was obiadek.
Powrót do góry
Kinga
Gość

PostWysłany: Czw Sty 14, 2016 3:44 pm    Temat postu: Karczma Borowej Ciotki Odpowiedz z cytatem

no to może uaktualnienie: tydzień temu wyprawialiśmy rodzinną imprezę i muszę powiedzieć, że jestem więcej niż zadowolona: pyszne, staropolskie jedzenie, rewelacyjne ciasta i domowa atmosfera. Do tego wszystkiego panie właścicielki są przemiłe i bardzo pomocne. Świetnie się bawiliśmy i najedliśmy się do syta n
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Recenzje lokali Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach