Strona główna Forum kulinarne - GdzieZjesc.info
Forum Ogólnopolskiego Serwisu Informacyjno - Kulinarnego

FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tortille
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Wasze przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magdzik
Gość

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 10:40 am    Temat postu: Tortille Odpowiedz z cytatem

Hmm szukalam juz wszedzie ale moze wy mi pomozecie. Czy znacie przepis jak zrobic tortille domowym sposobem, tak zeby nie wyszedl z niej kluch? Najlepiej jak znacie jakis sprawdzony przepis
Powrót do góry
Google
Sponsor

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 10:40 am    Temat postu: Przerwa na reklamę

Powrót do góry
Marta
Gość

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 9:37 am    Temat postu: przepis na tortille Odpowiedz z cytatem

wypróbuj przepis dość banalny, ale sprawdzony - wymieszaj zwykłą mąkę pół na pół z kukurydzianą, szczyptą soli (oczywiście zależy ile chcesz ich zrobić - ja zawsze robie "na oko" Wink ) i dodaj do tego ciepłej wody - wszystko ma być dość twardym ciastem dającym się rozwałkować, więc nie przesadź z ilością wody i dodawaj ją powoli - później zrób z tego kulki takie, żeby po rozwałkowaniu pasowały na wielkość patelni, której używasz (nie napisze Ci, że 5 cm-we, bo co z tego, jak twoja patelnia jest mała n )
Powrót do góry
Magdzik
Gość

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 7:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Probowalam zrobic wczoraj te tortille jednak nie wyszly takie jak oczekiwalam. Zrobily sie twarde ze mogly sluzyc za taleze n. co moglam zrobic zle?
Powrót do góry
Marta
Gość

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 2:24 pm    Temat postu: może Odpowiedz z cytatem

zrobilas za grube placki? ja je zawsze rozwalkowywuje tak, ze prawie wszystko przez nie widac n
Powrót do góry
jedzonko
Gość

PostWysłany: Czw Wrz 28, 2006 8:14 pm    Temat postu: Tortilki :) Odpowiedz z cytatem

a mi sie i tak nigdy nie chce ich robic, bo jeszcze ani razu nie wyszly mi tak dobre, jak te kupione Laughing
Powrót do góry
Marksik
Gość

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 10:18 am    Temat postu: a propos tortilek Odpowiedz z cytatem

powiedzcie mi prosze, jak przyprawiacie mieso do tortilli?
Powrót do góry
Agata
Gość

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 9:38 pm    Temat postu: przyprawy Odpowiedz z cytatem

ja kupuje takie specjalne przyprawy (komplet do miesa i smietany) Delecty, to jakies 4 zl za wszystko, do tego mieso, tortilki, smietana i warzywa n mniam n
Powrót do góry
JB
Gość

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 10:05 pm    Temat postu: Re: a propos tortilek Odpowiedz z cytatem

Marksik napisał:
powiedzcie mi prosze, jak przyprawiacie mieso do tortilli?

ja uzywam ostrych przypraw do miesa (papryka, chili, pieprz) i ziola - czasem nawet dodam troche przecieru pomidorowego, a jako dodatek robie ser z przyprawa tzatziki n

ps: z tymi przyprawami Delecty to je czasem ciezko kupic n
Powrót do góry
Agnieszka79
Gość

PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 10:47 am    Temat postu: mięso do tortilli Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam pytanie odnośnie mięsa do tortilli - chętnie chciałabym je spróbować zrobić, ale waham się między mielonym a kurczakiem - zupełnie inny smak Sad ... Jak wy przyrządzacie te tortille? Z którym mięsem? Czy ma to znaczenie, czy to poprostu kwestia gustu?

Pozdrawiam, Agnieszka
Powrót do góry
Madzior
Gość

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 8:37 am    Temat postu: Re: mięso do tortilli Odpowiedz z cytatem

Agnieszka79 napisał:
Witam,
mam pytanie odnośnie mięsa do tortilli - chętnie chciałabym je spróbować zrobić, ale waham się między mielonym a kurczakiem - zupełnie inny smak Sad ... Jak wy przyrządzacie te tortille? Z którym mięsem? Czy ma to znaczenie, czy to poprostu kwestia gustu?

Pozdrawiam, Agnieszka

Hej Aga, oczywiście, że przede wszystkim to kwestia gustu n ja się spotkałam z tym, że do tortilli o których piszecie, czyli tych miękkich białych placków dodaje się zarówno mięso mielone (wtedy jest inaczej przyprawiane), jak i kurczaka, natomiast z założenia mielone jest do tych twardych kukurydzianych tortilli. poeksperymentuj sobie trochę, to naprawde fajna zabawa, sama zobaczysz, że kwestia mięsa, to przede wszystkim kwestia tego, co lubisz n do mielonego dodaj sobie koniecznie pieczoną cebulkę - jest pycha Wink smacznego, Madzior
Powrót do góry
Holly
Początkujący
Początkujący

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam kiedyś okazję zobaczyć, jak przyrządzają tortillę Latynosi. Otóż pierwsze, co robią, to smarują cały naleśnik rozgniecionym avocado (to podobno bardzo ważne). Farsz był z mielonej wołowiny, czerwonej fasoli i trochę pomidorów, przyprawiony chilli, solą i pieprzem. Oprócz farszu, wkładali do środka zmielony żółty ser i to wszystko zalewali sałatką z drobniusieńko posiekanych pomidorów z cebulą (bez śmietany!), prawie na miazgę. Całość zawijali.
Powrót do góry
homarrowy
Nowy
Nowy

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apropo Tortilli

Polecam w szczególności Tortille z jajecznicą ; D. Wiem, ze brzmi to troche absurdalnie, ale jest poprstu świetna. Zostałem natchniony tym przepisem. Ogólnie polecam także przepisy kulinarne z agregatora blogów kulinarnych - świetna sprawa. Sam zacząłem pisać już swojego n. Polecam wkrótce zobaczycie tam też mojego
Powrót do góry
Andrzej
Gość

PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 8:22 pm    Temat postu: Tortille Odpowiedz z cytatem

Wskocz na Yahoo i wklep Home Made Tortillas. Tysiace przepisow a nawet foto prasy drewnianej, prostej jak konstrukcja przyslowiowego cepa
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W książce Pascala znajdziesz dużo przepisów... Bardziej polecam tortille na mieście. Jest wiele knajpek, które specjalizują się w meksykańskich daniach i są naprawdę pyszne!
Powrót do góry
nairre
Nowy
Nowy

PostWysłany: Pon Paź 05, 2009 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tortilla jest pyszna n
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum kulinarne - GdzieZjesc.info Strona Główna -> Wasze przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach